Jaroslav Kulhavý vyhrál první kolo SP 2015!

Jaroslav Kulhavý vyhrál první závod světového poháru v Novém městě na Moravě před Švýcarem Ninem Schurter a francouzem Julienem Absalon. Domácí závodník vyhrál s časem 1:33:27 a stal se tak průběžným držitelem bílého trikotu a vedoucím závodníkem Světového Poháru na rok 2015

„Závod byl perfektní. Kromě pádu v druhém kole jsem neudělal chybu. V technice jsem si byl docela jistý a na Nina jsem si věřil. Už je to nějaký čas, co jsem jel o vítězství ve světovém poháru, útok jsem tak nechal na poslední chvíli,“ komentoval v cíli závod Jaroslav Kulhavý.

Nino Schurter proťal cílovou pásku druhý s odstupem 24 sekund, stále tak zůstává nejúspěšnějším závodníkem historie novoměstského závodu. Třetí pak do cíle dorazila legenda tohoto sportu, úřadující vítěz SP a mistr světa Julian Absalon. Florian Vogel udržel čtvrtou pozici.